Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe zamykanie naczynek

Na skórze nóg czy też twarzy najczęściej pojawiają się tak zwane pajączki, czyli popękane naczynka. Delikatne i cieniutkie żyłki, które mogę tworzyć całą siatkę, są przede wszystkim nieestetyczne, a wiele osób – zwłaszcza kobiet – decyduje się na ich usunięcie. Jedna z metod, która jest zarówno bezpieczna, jak i praktycznie bezbolesna, opiera się na wykorzystaniu lasera.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg laserowego zamykania naczynek trwa zazwyczaj do 30 minut, choć ostateczny czas zależy przede wszystkim od obszaru skóry, który jest objęty kuracją. Ponadto, polega on na punktowym naświetlaniu określonego miejsca na skórze. Wiązka światła ingeruje w tkance, a gdy jest ona precyzyjnie dobrana, dokonuje zmian jedynie w obrębie danej tkanki. Warto podkreślić, że aktualnie znacząca część używanych laserów posiada końcówki chłodzące, toteż tylko w skrajnych wypadkach konieczne jest podanie pacjentowi znieczulenia. Większość poddających się zabiegowi odczuwać będzie jedynie miejscowe, delikatne pieczenie lub ukłucie.

Przeciwwskazania

Przed każdym zabiegiem osoba zainteresowana powinna zapoznać się, czy w jej przypadku nie ma przeciwwskazań do jego wykonania. Dzięki temu praktycznie całkowicie zminimalizuje niebezpieczeństwo powstania powikłań. Specjaliści wskazują, że laserowego zamykania naczynek nie powinno przeprowadzać się u osób chorych na cukrzycę, padaczkę czy też choroby skórne. Ponadto, z uwagi na fakt, iż laser emituje wiązki światła, przeciwwskazaniem jest świeża opalenizna i przyjmowanie medykamentów, które zwiększają wrażliwość skóry na światło. Osobom, które stosują kosmetyki złuszczające, zaleca się ich odstawienie na minimum 7 dni przed wykonaniem planowego zabiegu.

Kuracja po zabiegu

Ilość zabiegów, która jest niezbędna do osiągnięcia określonego efektu, jest zależna przede wszystkim od wielkości zmian naczyniowych. Warto jednak wiedzieć, że po każdej wizycie w gabinecie, należy szczególnie zadbać o skórę. Bezpośrednio w miejscach po naświetleniu może bowiem pojawić się rumień, siniak czy też strupek, a skóra może być znacznie bardziej wrażliwa i podrażniona. Choć ryzyko powikłań po laserowym zamykaniu naczynek jest niewielkie, warto unikać słońca, jak również zaprzestać stosowania kosmetyków złuszczających czy też podrażniających skórę. Niewskazane jest również uprawianie ćwiczeń fizycznych, które spowodować mogą urazy.