Herbaty wybierane przez pracowników biurowych

Herbaty wybierane przez pracowników biurowych

To nie tajemnica, że największymi nabywcami dużych ilości herbat dla własnej konsumpcji są firmy państwowe z działu administracji. Zaliczamy do nich wszelkie biura oraz działalności usługowe mieszczące się w jednym miejscu. Każdy kto pracuje w biurze w ciągu dnia pije herbaty lub kawę.

Statystyki są bardzo pogmatwane ponieważ pokazują zmiany zachodzące w naszym postrzeganiu tego trunku oraz możliwości wyboru nie narzuconego przez pracodawcę. Niezmiennie króluje herbata czarna będąca najtańszą opcją na rynku oraz według wielu najsmaczniejszą. Zdrowsza od niej i bezpieczniejsza w większej ilości herbata zielona jest tuż za nią na drugim miejscu. Kolejne pozycje zajmują odmiany owocowe, białe oraz tak zwane earlgrey czy riobos.

Podgatunki i rodzaje to nie koniec jeśli…

Podgatunki i rodzaje to nie koniec jeśli chodzi o wybory pracowników sektora biurowego. Nie mniej ważna zaczyna być marka. Podobno ma ona ogromne znaczenie ponieważ dwie takie same odmiany herbat smakują inaczej u różnych producentów. Wśród liderów rynku znajduje się herbata teekanne, w której spocie reklamowym uczestniczył Adam Małysz. Tego pana nikomu nie trzeba przedstawiać.

Smakosze znajdują konsensus między smakiem i jakością oraz ceną, która w przypadku tej marki nie jest jakaś wygórowana. Zresztą plusem zamówień do pracy jest niższa hurtowa cena. Zakup całego kartonu takich herbat staje się wtedy bardzo opłacalny i starcza na dobry miesiąc. Nie wspomniałem nic o kawie, która także spożywana jest w ilości hurtowej ale o tym innym razem.